Przejdź na nasz Facebook.

Skanowanie ludzi i obiektów

                  Zapraszamy do skorzystania z usługi skanowania ludzi lub obiektów.

Usługę wykonujemy przy użyciu skanera ARTEC EVA który przechwytuje do 16 klatek /s i w czasie rzeczywistym dokonuje kalibracji. Zapisane klatki są automatycznie wyrównywane względem siebie. Zapewnia to bardzo wysoką jakość skanu , który oddaje kształty obiektu, zachowując kolory i odwzorowanie tekstur.

Zapraszamy do wykorzystania niesamowitych możliwości skanu postaci i druku 3D w pełnej gamie kolorów. Poza, ubiór, wydarzenie, które chcesz upamiętnić - wszystko jest możliwe. Jedynym limitem jest Twoja wyobrażnia.

Możesz także wybrać opcję połączenia skanu głowy z jednym z naszych modeli z katalogu, a nasz artysta grafik wcieli Cię w postać kulturysty, tenisistki, samuraja, elfika czy rowerzysty. 

Oprócz samej figurki 3D, możemy udostępnić  przetworzony model cyfrowy wykonany na podstawie skanu postaci, tak aby moźna go było wykorzystać do trójwymiarowej wizualizacji i umieścić np. na stronie internetowej.

Skaner Artec Eva jest takźe wspaniałym narzędziem do dygitalizacji dzieł sztuki, zbiorów muzealnych, zbiorów kolekcjonerskich czy innych wartościowych przedmiotów, które z różnych względów chcielibyśmy utrwalić w trójwymiarze. Możemy stworzyć z takich zbiorów wirtualną ekspozycję na stronie internetowej dla prezentacji innym kolekcjonerom, dla wymiany, sprzedaźy czy  ubezpieczenia.


Artec 3D

Podstawowe dane techniczne skanera Artec Eva:

Technologia skanowaniaŚwiatło strukturalne białe
Źródło światła:Stroboskop
Zdolność do wychwytywania tekstury:Tak
Rozdzielczość 3D:Do 0,5 mm
Dokładność punktu 3D:Do to 0,1 mm
Dokładność 3D na odległość:Do 0,15% na 100 cm
Rozdzielczość tekstury:1.3 mp
Ilość klatek na sekundę:0.0002 s
Prędkość pozyskiwania danych:500'000 punktów /s
Formaty wyjścowe:OBJ, STL, PLY, WRML, PTX, ASCII, XYZRGB, AOP, E57, CSV


 

 


Skanowanie Prezydenta Baracaka Obamy wykorzystywanym przez nas skanerem.


Jak się przygotować?


- prosimy zarezerwować termin  (  tel. 692 323 191 )
- skanowanie trwa tylko kilka minut i jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, gdyż jego oddziaływanie na człowieka jest takie same jak oddziaływanie aparatu fotograficznego lub kamery ( skaner Artec Eva emituje światło strukturalne białe )
- do skanowania prosimy o założenie jasnych lub jaskrawych ubrań, bez połysku. (unikać jedwiabiu , materiałów przezroczystych czy butów na cienkim obcasie)
- istnieje możliwośc przebrania się w kostium charakterystyczny dla danej postaci (np. księżniczka, pirat, rycerz itp.)

Zapraszamy !